Versenyeredmények

Történelem OKTV 2. fordulójába jutottak:

Mokánszki Péter XI.B, (TKÁ)
Mokánszki János XII-XIII.C (NKE)

Közülük Mokánszki Péter a 3. (országos) fordulóba jutott.

Informatika OKTV-n továbbküldhető dolgozatot írtak:

Szabó Emese és Reskó Gábor XII.A osztályos tanulók (SzT)
Közülük Szabó Emese bejutott és versenyzett a 2. fordulóban is

Magyar irodalom

Irodalom és művészetek versenyen az országos döntőn 1. helyezést ért el Nagy Benjamin 8. osztályos tanuló (RSzM)

Ciszterciek, eszmény és valóság - Országos történelmi verseny
(54 csapat)
Kiss Máté, Mokánszki Péter, Rehó Bianka (XI. évf.) 3 forduló után a döntőbe jutottak 4. helyen (TKÁ) - a döntőben is 4. helyezést értek el (TKÁ)

Országos Lotz János szövegértési és helyesírási verseny

megyei 1. helyezett Balogh Julianna VII. (GM) - Megyénkből egyedül ő jutott az országos döntőbe
megyei 1. helyezett Angyal Roberta VIII. (RSzM)

Középiskolai Matematikai Lapok K pontversenyén
országos 5. helyezett Tóth László Gábor (X.A, KB), a verseny a tavalyi tanévben volt, de az eredményhirdetés az őszi szünetben volt Budapesten az ELTE-n.

Bolyai Matematikai Csapatverseny

megyei 1. és országos 23. helyezett lett a 8. osztályosok csapata: Kovács Dóra, Puskás Lilla, Domokos Péter, Fignár Boldizsár (SzMné)

megyei 2. helyezett lett a 7. osztályosok csapata: Dukay Mária, Kardos Anna Gitta, Felföldi Áron György, Havasi Gergely (OE)

A Ciripelő megyei verseny
versmondó kategóriában: I . helyezett: Szabó Beáta 6. b, különdíjas: Ilosvai András 6.b (MNE)
népdaléneklés kategóriában: I. helyezett Gincsai Réka 6.b (RSzM)

Ők 3 napos erdélyi utazást nyertek (az őszi szünetben), ahol ismét versenyeztek, s ismét nyertek: Szabó Beáta I. díjat, Gincsai Réka 2. díjat, Ilosvai András 3. díjat nyert.

Grimm mesemondó verseny
II. helyezett: Dudás Vivien 6. b (MNE)
német nyelvű kategóriában:


I. helyezett Perger Ádám X.B (MaMa)
III. helyezett Belicza Adrienn X.B (MaMa)

Arany Dániel Országos Matematika Versenyen a 2. fordulóba jutott
Stock Gábor (IX.B, OE), Balogh József (X.A, BZné) és Tóth László Gábor (X.A, KB)

Szép Ernő prózamondóverseny
Papp Teodóra XI.A I. helyezett (MNE?)

A VI. Egyházmegyei Szavalóversenyen elért eredmények:
december 1. plébánia
1. helyezett Szabó Beáta 6. b  (MNE)
3. helyezett Ilosvai András 6. b (MNE)
különdíjas Tóth Cecília 5. b (MNE)
II. helyezés Grajczárik Ádám 1.a (BR)
II. helyezés Tarczy Nóra 3.a (TKI)
I. helyezés Béres István 4.a (MTE)
II. helyezés Benedek Edgár Patrick 4.b (TZs),
Különdíj Kovács Rebeka 4.b (TZs)

Az Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Napja alkalmából rendezett vetélkedő
5.a osztályban:
I. helyezett : Hadi Gergő Gábor, Nagy Gergő
5.b osztályban:
I. helyezett: Covesán Dóra, Gaál Virág
II. helyezett: Tarczy Panna, Tóth Cecília
III. helyezett: Kovács Ivett, Roth Előd

"Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket" címmel meghirdetett versmondó verseny, Nyírvasvári

Felső tagozatosok között:
II. helyezett: Szabó Beáta 6.b (MNE)
kÜLÖNDÍJ: Ilosvai András 6.b (MNE)

A Zelk Zoltán Angol és Német Kéttannyelvű Tagintézmény által szervezett „Tehetségkutató Megyei Nyelvi Verseny”-en

Angol
7. hely Kovács Bence 4.o. (BHZ)
8. hely Kovács Rebeka 4.o. (BHZ)
Német
8.hely Ujhelyi Dóra 5.b (MMM)

A katolikus iskolák Dugonics András Matematikaversenyén 25 diákunk jutott a második fordulóba. Az egyes évfolyamok legjobbjai a következők voltak: Barátfalvi László Imre (4.a), Tilistyák Adél (5.b), Sajtos Áron (6.b), Felföldi Áron György (VII.), Domokos Péter (VIII.)

Reading In English Competition angol nyelvű olvasó verseny 2012. őszi fordulójának eredményei:
I. helyezttek:
Bákonyi Sándor VII. (NÉ), Tóth Maja IX.B (BKA), Rubóczki Bálint X.B (BKA), Varga Flóra XII.A (KIs)
II. helyezettek:
Havasi Gergely VII. (NÉ), Németh Tamás VII. (NÉ), Nagy Dániel XI.A (BHZ)
III. helyezettek:
Poncsák Dóra 6.b (RKH), Ujszászi Anna 6.b (RKH), Felföldi Áron VII. (NÉ)

Advanced Conversations in English angol verseny eredményei
I. helyezett Taskó Máté XI.A (NÉ)
II. helyezett: Oláh Barnabás XI.B (NÉ)
VI. helyezett: Halász István XI-XII.D (NÉ)

Apáczai megyei helyesírási verseny:
IV. helyezett: Dankó Csenge 4.b  (TZs)

Vármegye foglaló Megyeháza, 2012. november 16. - városi verseny
Hrubóczki Orsolya, Kristóf Hanna, Mihályi Zsófia VII. o. 5. hely (TKÁ)

Curie Környezetvédelmi csapatverseny megyei döntőjébe jutott csapatunk:
6b. Ujszászi Anna, Dudás Vivien, Sajtos Áron (SzBSz)

Száguldó mátrix Ember és természet  levelezős egyéni 4 fordulós verseny
Simon Réka 7.o  (SzBSz) országos 11. hely

Nyolc Évfolyamos Gimnáziumok Regionális Sportversenye (Szedlák Richárd Emlékverseny)

  1. helyezettek

Kiss Máté (atlétika, 100m síkfutás), Csáki Bertalan (atlétika, 400m síkfutás);
a lány focicsapat (Papp Teodóra, Gyuricza Barbara, Kiss Noémi, Fehér Beatrix, Orosz Éva, Ficsor Annamária, Homa Orsolya, Rocska Nóra, Jordán Nikoletta, Homa Brigitta), a legjobb kapusnak Gyuricza Barbarát választották és a gólkirály Kiss Noémi lett.

2.helyezettek

Rostás Szofia (atlétika, 400m síkfutás); Kiss Máté (távolugrás); V-VI. korcsoport fiú labdarugó csapata (Bencsik Levente, Korpai Tamás, Taskó Máté, Székely Ádám, Lukács Tamás, Türk Dávid, Rabóczki Péter, Lengyel József, Halász István, Telek Ádám); A fiú streetball csapat (Veczán Zoltán, Kiss Máté, Perduk Szabolcs, Babják Máté, Megyesi Dávid)

3. helyezett

Jordán Nikolett (atlétika, 800m síkfutás)